Artykuł w prasie zagranicznej, strona: 6-7.

Spotkanie Grupy Ekspertów 2-3 marca 2015

Witam chwilę przed spotkaniem,

Zarządy otrzymały oficjalną prośbę o oddelegowanie Was, możecie się ujawniać ;)

Na wstępie zaznaczam, że nie mam wszystkich maili, osób którzy zapowiedzieli się telefonicznie, więc bardzo proszę o dalszą dystrybucję… szczególnie Jacka i Huberta, którzy wyszukali do naszego grona sporo nowych talentów.

Polecam nocleg w:

Kupno pokoju przez internet wychodzi sporo taniej. Bardzo blisko miejsca poniedziałkowego spotkania.

Celem naszego spotkania jest przede wszystkim pozyskanie wiedzy i podzielenie się swoim doświadczeniem. Silne kadry to silne SKOKi i w efekcie silny system SKOK. Jak to powiedział p. Zbigniew - Pełnomocnik Komisarza w Koperniku: KNF będzie tworzyć rekomendacje i zalecenia dla wszystkich ale pod te najsłabsze SKOK… a upadłe czy przejęte kasy będą ciążyć na wizerunku systemu jeszcze przez dłuższy czas. Musimy i możemy to zmienić, mamy fantastyczną kadrę w fantastycznych organizacjach! Społeczeństwo polskie potrzebuje uczciwych usług finansowych, potrzebuje spółdzielczości finansowej.

Spotkanie jest w najbliższy pon. i wtorek (2 i 3 marca).

Aktywność i zaangażowanie wymagane! Wybierzcie sobie tematy i przygotujcie się. Tematy spoza agendy też mile widziane.

Jesteśmy grupą która powstała spontanicznie i działa społecznie (w duchu spółdzielczości), ale aby przetrwać i dalej się rozwijać potrzebujemy tez ciężkiej pracy. Jeszcze mało kto wierzy, że nam się uda… że warto robić coś… nie tylko dla pieniędzy.

I dzień: g. 10,00 – 20,00, Gdynia, ul. Hryniewickiego 6 (http://pl.wikipedia.org/wiki/Sea_Towers).

Spotykamy się przed głównym wejściem (od strony portowej). W razie czegoś pytajcie ochronę o Klub dla mieszkańców Sea Towers – hasło „Akademia FES”.

Niestety wszędzie są miejsca parkingowe płatne.

W Klubie mamy zapewniony catering (kawa, herbata, lunch i fajny widok ;)).

1. Zaczniemy od poznania siebie i podzielenia się swoimi obserwacjami, przemyśleniami. Pewnie wiele tematów będzie biegło w kierunku KNF, ale tutaj możemy liczyć na cierpliwe tłumaczenia specyfiki stanowisk Komisji przez Aline, która spędziła w inspekcji kilka lat. Alina nie będzie mogła być z nami cały dzień, bo w domu czeka niemowlę, ale moje doświadczenie podpowiada, że dostaniemy masę informacji i sugestii.
  2. Nowe Rozporządzenie MF. Tu liczymy na aktywność głównych księgowych, specjalistów od ESP… Warto wypracować jakiś wspólne podejście/stanowisko.
  3. Ryzyko czy sprzedaż? Spada Wam sprzedaż a tu PPN trzeba realizować?? Podyskutujmy o przyczynach, szansach i zagrożeniach. W naszym gronie mamy Leszka, człowieka, który rynek kredytów detalicznych ma od 20 lat we krwi… na pewno podzieli się z nami swoimi obserwacjami i nada ton dyskusji.
  4. Czy spółdzielczość coś dziś znaczy? Czy możemy na tym zbudować przewagę konkurencyjną?? Temat bardziej aktualny niż kiedykolwiek w historii.
  5. Pomysł na Grupę Ekspertów… wizja, misja, strategia. Długoterminowo.

II dzień: g. 9,30 – 15,00, Gdańsk, http://www.altkomakademia.pl/osrodki/i/gdansk. Altkom to największa firma szkoleniowa w Polsce.

Dojazd z Gdyni do Gdańska autem to ok 30 min.

1. Każdy z uczestników otrzyma swój stały dostęp do platformy wymiany wiedzy, sprawdzimy co tam zgromadzono, na ile można znaleźć tam wsparcie…
  2. Altkom zaprezentuje swoją oferte szkoleń dla SKOKów (w zamian ponosi koszt sali i cateringu), co ma być przyczynkiem do naszych dyskusji o potrzebach wiedzy w obszarach miękkich. Szczególnie ważne jest dla nas mądre i efektywne wdrażanie zmian, motywowanie siebie i współpracowników. Nie ma wątpliwości, że współczesny menadżer w SKOK potrzebuje nowego spojrzenia, umiejętności i narzędzi.
  3. Psycholog z Altkomu poprowadzi warsztat rozwoju kompetencji miękkich.

Jeszcze na koniec podkreślę wagę pewnych oczywistości:

Proszę przygotujcie się, to jest grupa samokształceniowa, liderzy będą się wyłaniali spontanicznie. Pamietamy, że nikt nie jest ekspertem we wszystkim, ale każdy może liczyć na głos, posłuch a przede wszystkim szacunek i zrozumienie obecnych. Jest absolutny zakaz powrotu do domu z pytaniami, których nie zadaliśmy, choć siedziały w głowie! Ostatecznie można się umówić z wybranymi osobami na poszerzanie tematu już wirtualnie po spotkaniu. Naszym celem jest powrót do pracy z rozwiązaniami, nowymi pomysłami lub przynajmniej z większym zrozumieniem dotychczasowych tematów. Walczymy o wspólną sprawę.

Na szkoleniu z zarządzania zmianą, które właśnie ukończyłam, była omawiane m.in. podejście W. Bennisa do samowiedzy i zasobów wewnętrznych człowieka, które chciałabym zadedykować naszemu spotkaniu:

- bądź swoim własnym nauczycielem

- przyjmij odpowiedzialność i nikogo nie obwiniaj

- możesz nauczyć się wszystkiego, czego chcesz się nauczyć

- prawdziwe zrozumienie pochodzi z refleksji nad doświadczeniem.

Wszelkie artykuły, statystyki, badania, dane, dokumenty, opracowania na jakich pracujecie lub do jakich dotarliście będą mile widziane. Postaram się o rzutnik, jakiś flipchart.

W razie pytań dzwońcie do mnie lub do Jacka.

Izabela: 695 450 755

Jacek: 663 250 700